Proč faraday bag?

Faraday bag je specifické praktické provedení tzv. Faradayovy klece, které účinně brání pronikání elektromagnetického pole k zařízení v něm uloženému (v našem případě jde zejména o signály mobilních sítí, WiFi, Blutooth, GPS apod.). Sestává z jedné či více vrstev mřížky z vodivého materiálu obalené odolným nylonem, který mřížku chrání a zajišťuje dlouhou životnost bagu. Faraday bagy jsou využívány zejména forenzními experty, policií a zpravodajskými službami pro zamezení vzdálené manipulace s daty uloženými v mobilním telefonu či obdobném zařízení a dále organizacemi či soukromými osobami pro ochranu dat v průběhu citlivých jednání či během cest:

  • Orgány činné v trestním řízení, zpravodajské služby, armáda

Po zajištění nosičů digitálních stop je nutno mít na paměti integritu digitální stopy. Faraday bag zamezí vzdálenému smazání zařízení či změně v něm uložených dat po dobu od zajištění stopy až po předání expertům k dalšímu vytěžení.

  • Soudní znalci a forenzní experti

Ne vždy je možno využít zařízení pro klonování SIM karet, nebo takové zařízení není k dispozici. V takovém případě je Faraday bag jediným řešením, které zamezí neautorizovanému vzdálenému přístupu k zařízení. Faraday bagy s průhledovým okénkem navíc umožňují zaznamenávat dění na displeji telefonu v průběhu jeho vytěžování a rovněž s displejem přímo interagovat.

  • Korporátní sféra

Faraday bagy jsou vynikajícím řešením pro případy, kdy nechcete svým návštěvám či obchodním partnerům umožnit potencionálně rizikové využití jejich mobilních telefonů po dobu návštěvy vaší společnosti, ale kdy není možné či vhodné jim tato zařízení po dobu návštěvy odebrat. Udržujte svá jednání důvěrná za všech okolností.

  • Soukromá sféra

Ochraňte před zneužitím své bezdotykové platební karty a samolepky či doklady se vzdáleně čitelnými údaji. Při použití Faraday bagu zamezíte neoprávněnému načtení vaší karty a jejímu zneužití.

Moderní zloději se ovšem neomezují pouze na platební karty. Pomocí velmi jednoduchého a dostupného zařízení jsou schopni zesílit signál vašeho bezklíčového ovládání osobního automobilu (které můžete mít v kapse u kabátu či doma za dveřmi na věšáku) a vozidlo tak bez použití jakéhokoliv násilí odemknout a v některých případech s vozidlem dokonce odjet. Pro tento případ jsme pro vás navrhli Faraday bag přímo určený pro tyto dálkové ovladače.

 

Zpět do obchodu